چگونه در یوتیوب کسب درآمد کنیم، احتمالا در ذهن شما هم به وجود آمده است که چطور بتوانیم از یوتیوب کسب درآمد کنیم؟ روز هایی که کاربران زیادی در حال فعالیت در این پلتفرم هستند و در حال تولید محتوا و کسب درآمد هستند، ما چطور بتوانیم درآمد دلاری بدست بیاوریم؟ در این مقاله میخواهیم باهم به این موضوع کاملا بپردازیم.پس با ما همراه باشید.

یوتیوب یک پتلفرمی بسیار پیشرفته در زمینه ویدئو میباشد که از سال 2005 در حال فعالیت است، با توجه به اینکه کاربران زیادی در این پلتفرم در حال فعالیت هستند، میتوانید به عنوان یک مرجع آموزشی از این پلتفرم استفاده کنید.

برند خودتان را ایجاد کنید!

هنگام شروع، مهم است که یک برند برای خود ایجاد کنید. این به شما کمک می‌کند تا از بین دیگران متمایز شوید و افراد راحت‌تر شما را پیدا کنند. همچنین به ایجاد اعتماد بین بینندگان کمک می‌کند که اگر می‌خواهید آنها در چیزی که می‌فروشید سرمایه‌گذاری کنند ضروری است.

در وین مارکتینگ بخوانید: چگونه مشتریان وفادار داشته باشیم؟ (ارکان حفظ مشتری 💁)

حالت کسب درآمد را فعال کنید

کسب درآمد از کانال یوتیوب خود راهی عالی برای کسب درآمد از ویدئوهای خود و ایجاد درآمد غیرفعال است. با استراتژی‌های مناسب، می‌توانید کانال خود را به یک تجارت سودآور تبدیل کنید و از درآمد تبلیغات، محتوای حمایت شده، شرکت‌های وابسته و غیره کسب درآمد کنید. برای شروع، باید یک حساب Google AdSense راه‌اندازی کنید و آن را به کانال YouTube خود پیوند دهید.

این به شما این امکان را می‌دهد که از ویدئوهای خود درآمدزایی کنید و شروع به کسب درآمد از تبلیغات کنید.

سپس باید ویدئوهای خود را بهینه کنید و از تکنیک‌های سئو استفاده کنید تا بازدید و مشترکین بیشتری داشته باشید.

با سایر یوتیوبرها همکاری کنید

اگر می‌خواهید در یوتیوب پول در بیاورید، یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که با سایر یوتیوبرها همکاری کنید. وقتی با سازندگان دیگر همکاری می‌کنید، می‌توانید ویدئوهای یکدیگر را به‌صورت متقابل تبلیغ کنید که منجر به بازدید و مشترکین بیشتر برای هر دوی شما می‌شود.

روی سئو تمرکز کنید

سئو ويدئو يوتيوب
سئو ويدئو يوتيوب

سئو برای هر یوتیوبری که به دنبال کسب درآمد در سال 2023 است مهم است. بهینه‌سازی ویدئوهای خود برای سئو می‌تواند اطمینان حاصل کند که ویدئوهای شما بیشتر در نتایج جستجو نشان داده می‌شوند و این به شما کمک می‌کند بینندگان بیشتری را جذب کنید.

کسب درآمد از یوتیوب بدون ساخت ویدیو

برای انجام این کار، به‌هرحال شما نیاز به ویدئو خواهید داشت، اما می‌توانید از ویدئوها، جلوه‌های گرافیکی و بصری که در اینترنت موجود است استفاده کنید، البته باید با مفاهیم ادیت و همین‌طور تدوین و گرافیک آشنا باشید.

کسب درآمد از يوتيوب بدون ساخت ويدئو
کسب درآمد از يوتيوب بدون ساخت ويدئو

هر 1000 بازدید در یوتیوب چقدر درآمد دارد؟

ه طور کلی، اکثر کاربران یوتیوب برای شروع کسب درآمد باید به 1000 تا 2000 بازدید در هر ویدئو برسند. علاوه بر این، کانال‌ها باید در ۱۲ ماه گذشته به ۴۰۰۰ ساعت تماشا و ۱۰۰۰ مشترک برسند تا از طریق برنامه شریک YouTube کسب درآمد کنند.

مقدار پولی که یوتیوب‌ها به دست می‌آورند بستگی به تعداد بازدیدهایی دارد که دریافت می‌کنند. گوگل از تقسیم 45/55 برای درآمد تبلیغات در یوتیوب استفاده می‌کند.

این بدان معناست که گوگل 55 درصد از درآمد AdSense را به‌ازای هر مبلغ پرداختی توسط تبلیغ‌کننده به سازنده محتوا می‌پردازد.

یک تبلیغ‌کننده بین 0.01 تا 0.03 دلار به‌ازای هر بازدید از تبلیغات پرداخت می‌کند که معادل 3 تا 5 دلار به‌ازای هر 1000 کلیپ ویدئویی برای یوتیوبر است.

سخن پایانی

در این مقاله، به بررسی پاسخ‌هایی برای این سوال پرداختیم که: چگونه در یوتیوب کسب درآمد کنیم و چطور می‌توان این درآمد را ارتقا داد. به‌هرحال یوتیوب نیاز به ویدئو برای شروع درآمد دارد، شما یا این ویدئو را خودتان می‌سازید یا از سایر ویدئوها، البته بدون کپی‌رایت استفاده می‌کنید.