سوالی مهم برای کسانی که به‌تازگی وب‌سایتی راه‌اندازی کرده‌اند: چگونه سئو سایت را بالا ببریم؟ در درجه اول، باید بدانید که سئو به چه معناست؟ در واقع سئو، بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو و کاربران است. به شکلی که گوگل محتوای شما را بررسی کرده، آن را آنالیز و تحلیل میکند و سپس به سایت شما جایگاه می‌دهد.

توضیح ساده تر سئو : شمایی که در این صفحه هستید احتمالا عبارتی را در گوگل جستجو کرده اید، فرایندی که باعث شده است شما در این صفحه بیایید را سئو میگویند 🙂

در ادامه در مورد روش‌هایی صحبت خواهیم کرد که بر مبنای آن‌ها، به پاسخ روشنی در مورد: چگونه سئو سایت را بالا ببریم می‌رسیم.

چگونه سایت خود را سئو کنیم؟

چگونه سايت خود را سئو کنيم
چگونه سايت خود را سئو کنيم

و سوالی که هنوز هم پابرجاست: چگونه رتبه سایت خود را در گوگل بالا ببریم؟

مطمئن شوید که موتورهای جستجو شما را می‌بینند

اگر وبسایت خودتان را به تازگی راه اندازی کرده اید، از قسمت تنظیمات بخشی بنام دیدن موتور های جستجو وجود دارد، وارد این قسمت شوید تا مطمعن بشوید که وبسایت شما ایندکس و قابل مشاهده برای ربات های موتور جتسجو است.

بعد از اینکه وبسایتتان را تکمیل کردید حتما فایل robots.txt را نیز در روت هاست خود بسازید.

در وین مارکتینگ در مورد طراحی سایت بخوانید: طراحی سایت ساری

پیوندهای یکتا را دقیق تنظیم کنید

با ورود به بخش: تنظیمات → پیوندهای ثابت یا پیوند یکتا، می‌توانید ساختار نام پست را مشخص کنید. بهتر است که آن را روی نام نوشته یا نام پست قرار دهید. لینک‌هایی که حاوی عدد و عبارت نامفهوم هستند، روی سئوی سایت شما تأثیر منفی می‌گذارند.

در این مرحله، می‌توانید پیوندهای ثابت سفارشی را به هر یک از پست‌ها و صفحات وبلاگ خود اختصاص دهید. علاوه بر این، وردپرس پیش‌بینی می‌کند که بهترین پیوند ثابت برای هر پست داده شده چیست و آن را به طور خودکار اختصاص می‌دهد.

محتوای خوب بنویسید

در ادامه پاسخ به این سوال که: چگونه سئو سایت را بالا ببریم؟ لازم است محتوای خود را بهبود بخشید، بدون کپی، آن را کامل و دقیق بنویسید.

محتوای خوب به‌تنهایی برای رساندن سایت شما به بالای گوگل کافی نیست، بلکه مسیر طولانی را طی می‌کند. گوگل در تعیین محتوای خوب بسیار خوب عمل کرده است. دقت کنید که تکرار کلمات کلیدی و تمرکز روی یک کلمه کلیدی خاص، بهترین نتیجه را برای سئوی سایت شما نخواهد داشت و شما را دچار مشکلات زیادی می‌کند.

سایت خود را برای سرعت بهینه کنید

افزايش سرعت در سئو
افزايش سرعت در سئو

سرعت وب‌سایت یک عامل بسیار مهم است. گوگل آن را نیز در نظر می‌گیرد. علاوه بر این، سرعت سایت تعدادی اثرات دیگر دارد که با هم جمع می‌شوند تا تمام تلاش‌های شما را متوقف کنند. سرعت سایت یک عامل مهم در خروجی‌های اولیه، نرخ پرش، زمان بازدید از صفحه است؛ زیرا مستقیماً بر تجربه کاربر تأثیر می‌گذارد.

به‌این‌ترتیب، اگر سرعت سایت شما کم باشد، با مشکل مواجه می‌شوید. می‌توانید از افزونه‌های افزایش سرعت سایت وردپرسی استفاده کنید.

WP Rocket و W3 Total Cache و یا اگر از وبسرور لایت اسپید استفاده میکنید از افزونه litespeed cache غافل نشوید.

از افزونه سئو استفاده کنید

یکی از بهترین افزونه‌های سئو برای وردپرس، Yoast SEO است (اگرچه جایگزین‌های مناسبی نیز وجود دارد). البته در طول چند سال اخیر، رنک مث به‌خوبی ترند شده است و تمامی ویژگی‌های مثبتی که انتظار دارید را در اختیار شما قرار می‌دهد. در واقع این افزونه‌ها حاوی همه چیزهایی است که برای تبدیل سایت خود به یک نیروگاه سئو نیاز دارید و به طور مؤثر از تمام تنظیمات ضروری SEO شما مراقبت می‌کند.

سخن پایانی

در این مقاله، به بررسی پاسخ‌های روشن در مورد سوال: چگونه سئو سایت را بالا ببریم پرداختیم و به مفاهیم اولیه‌ای که شما برای رشد سئوی سایت خود نیاز دارید اشاره کردیم.